Přednášky hostujících profesorů v týdnu od 22. 4. do 26. 4. 2024

Vážené studentky, vážení studenti,

v následujícím seznamu naleznete přednášky, které se konají v tomto týdnu na Ústavu východoevropských studiích:

22.4. 10:50 – 12:30 (313)
dr. Joanna Skolik (University of Opole)
Meetings and presentations as business communication
Students will explore key business communication tips and phrases, will read press texts and watch film footage. Then students will work in groups preparing business dialogues and short presentations.

23.4. 14:10 – 15:40 (313)
dr. Joanna Skolik (University of Opole)
Negotiations in cross-cultural situations
Students will identify different situations in which, whether buying or selling, an integral part of the process is often cross-cultural negotiation. Students will trace what determines the success or failure of these negotiations watching videos and reading business articles.

23. 4. 15:50-17:30 (325)
dr. Jadwiga Tarsa (University of Opole)
Фразеологизмы в демотиваторах
На занятих студенты познакомятся с основными аспектами фразеологии и способами использования фразеологизмов в демотиваторах.

25. 4. 12:30-14:00 (313)
dr. Jadwiga Tarsa (University of Opole)
Интертекстуальность в интернет-коммуникации
Интертекстуальность – это универсальный механизм культурной памяти. На занятиях студенты ознакомяться с разнообразными формами интертекстуальности: цитацией, реминисценциями, аллюзей.

25. 4., 17.30-19.05 (325)
prof. Tomáš Glanc (Universität Zürich)
Kultura a válka. Stratifikace pozic a axiologie ruské kulturní scény v poslední době
Situace války se sice v dějinách kultury vyskytuje opakovaně, přesto ale představuje vždy jedinečný soubor jevů, výzev a následků. Přednáška se zabývá pěti otázkami, jejich vzájemným vztahem a souvislostmi: 1. Disponuje ideologie války vlastní kulturní identitou? 2. Čím je specifická kulturní politika válečného stavu? 3. Jaké jsou estetické koncepty protiválečného umění? 4. Jsou kulturní elity v zahraničí pátou vlnou ruské emigrace? 5. Jak současný stav ovlivňuje minulost (a budoucnost) ruské kultury?

Úvod > Přednášky hostujících profesorů > Přednášky hostujících profesorů v týdnu od 22. 4. do 26. 4. 2024