- 6. ledna 2016 přednesla prof. Anna Vulāne „Ieskats latviešu pasaulainā: nominatīvais, derivatīvais, morfoloģiskais aspekts“ (Pohled do krajiny lotyšského světa: aspekt nominativní, derivativní a morfologický) a Lilija Jurģīte „Ieskats latviešu individuālo vārdu (kristāmvārdu) došanas tradīcijā un to attīstībā. Bērnu vārdu izvēles tendences mūsdienās“ („Pohled na tradici a vývoj lotyšského pojmenovávání (křestní jména). Současné tendece výběru dětských jmen“). 11. ledna 2016 se uskutečnila přednáška vyučující Fakulty pedagogiky, psychologie a umění Lotyšské univerzity Liliji Jurģīte „Ieskats latviešu personvārdos“ (Pohled na lotyšská osobní jména).
- Publikace dr. Štolla „Lotyšská kultura a Jednota bratrská. České kontexty lotyšských kulturních tradic v 17.–20. století“ uspěla v soutěži vysoce kvalitních monografií UK, v rámci humanitních prací se umístila na 6.–9. místě. O soutěži zde.
- 12. května 2015 Dr. Štoll se jako host účastnil debaty pořádané Studentským spolkem pro soudobé dějiny východní Evropy FF UK „Pobaltí: cesta k nezávislosti“
- 5. a 6.května 2015 se uskutečnily přednášky docentky Vilniuské univerzity Daliy Čiočytė „God and Evil (Fiodor Dostojevskij)“ a „Christian Interpretation of the History of Lithuania in Lithuanian Literature“.
- Od středy 8. do 15. dubna 2015 pronesla doc. Vilniuské univerzity Audinga Peluritytė-Tikšienė přednášky o litevské kultuře a literatuře „Lietuvių literatūra ir sovietmečio meno kontekstai (skulptūra, keramika, juvelyrika)”, „Kultūros kontekstai ir menas Lietuvoje (LTSR) ir išeivijoje 5–9 dešimtmečiais”, „Aezopian language in Lithuanian art during 7th-8th decades”. Na závěr byla litevská kultura přiblížena tradičním velikonočním koulením vejcí.
- 3. prosince 2014 vicekonzul Velvyslanectví Litevské republiky pan Mindaugas Stanys proslovil přednášku „Desetiletí Litvy v Evropské unii”, po níž následovala živá debata.
- 27. listopadu 2014 byl vedoucí semináře baltistiky FF UK Mgr. Pavel Štoll, Ph.D. zvolen zahraničním členem Lotyšské akademie věd (Latvijas Zinātņu Akadēmija).
- 29. a 30. října 2014 doc. Laimutė Bučienė a doc. Regina Rinkauskienė proslovily přednášky o syntaxi litevského jazyka a o litevských dialektech.
- 9. října 2014 přednesl prof. Historické a filozofické fakulty Lotyšské univerzity Igors Šuvajevs referát „Panoptikon: Varas un eksistences tehnoloģija”.
- 2. června 2014 byl ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze uspořádán „Den Rigy v Praze”. Ve Velkém sále Městské knihovny vystoupila jedna z nejznámnějších lotyšských skupin Iļģi, v knihovně proběhla výstava českých překladů z lotyšské literatury.
- 22. dubna 2014 se na půdě FF UK společně se zahájením výstavy vilniuských fotografií Grégoira Labbého, podpořené honorárním konzulem litevské republiky Sauliusem Bazevičiusem, uskutečnila prezentace překladu básní nejvýznamnějšího litevského poety 20. st. Tomase Venclovy. Výbor básní Čas rozpůlil se… – Įpusėja para…, přeložený Alenou Vlčkovou a Jaroslavem Kabíčkem, vydala v nakladatelství Venkovské dílo Věra Kociánová.
- 27. března 2014 proběhl křest dvou knih dr. Štolla Jednota bratrská: České kontexty lotyšských kulturních tradic v 17.–20. století a kolektivní monografie Zkušenosti a vztahy. Lotyšská a česká společnost ve 20. století. Pozvání přijal lotyšský velvyslanec dr. Alberts Sarkanis, historik a předseda lotyšské Jednoty bratrské dr. Gundars Ceipe a prof. Jiří Marvan.
- 26. března 2014 se uskutečnila přednáška o Jednotě bratrské v Lotyšsku lotyšského historika a předsedy Lotyšské Jednoty bratrské Gundarse Ceipeho