Seminář Area Studies Mgr. Radomyra Mokryka (21. května 2019)

Ústav východoevropských studií FF UK srdečně zve všechny zájemce na seminář Mgr. Radomyra Mokryka, který se uskuteční dne 21.5.2019 v 18:00 v Hlavní budově Filosofické fakulty UK, místnost 313.

Areálová studia jsou relativně nový akademický směr, zdůrazňující interdisciplinární přístup ke zkoumání kulturních regionů. Metodologie areálových studií zahrnuje používání různých nástrojů humanitních věd (sociologie, dějiny, filologie) v propojenosti se statistickými metodami. Zkoumání regionů se soustřeďuje na komplexní chápání specifických kulturních areálů v globalizovaném světě.

Přístup areálových studií je kultivován na řadě akademických pracovišť, mimo jiné na Oxford School of Global and Area Studies, jež jsou součástí Oxfordské Univerzity. Seminář o metodologii areálových studií povede vědecký pracovník Ústavu východoevropských studií (FF UK) Mgr. Radomyr Mokryk, absolvent dvou trimestrů na Oxford School of Global and Area Studies.

Úvod > Aktuality > Seminář Area Studies Mgr. Radomyra Mokryka (21. května 2019)