Možnosti krátkodobých výzkumných výjezdů pro doktorandy

Milé kolegyně, milí kolegové,
informace pro doktorandy. V současné se na Zahraničním oddělení připravuje grantová žádost na financování výjezdů v rámci fondů EHP, tedy do Norska, Lichtenštejnska a Islandu v  akademickém roce 2021/22. Jde o možnost, jak se zapojit do této grantové žádosti; jinak je poměrně složité nalézt financování na krátkodobé výzkumné výjezdy.

Abyste se mohli do výzvy zapojit, musíte splňovat tyto základní podmínky:

• Aktivní studium v doktorském stupni studia na FF UK
  • Badatelský pobyt musí souviset s výzkumem k Vaší dizertační práci
  • Minimální délka pobytu musí být 2 týdny
  • Již mít navázanou spolupráci s konkrétním akademikem na zahraniční instituci, se kterým domluvíte detaily pobytu a Vašeho přijetí ještě před podáním této přihlášky
  • Poslat nám doporučení vedoucího dizertační práce, kde bude uvedeno, že souhlasí s výjezdem a plánovanými aktivitami

Student může získat finanční příspěvek na cestu a pobyt v  zahraničí – základní sazba je 1200 eur na měsíc.

Fondy EHP dále poskytují možnost vyššího financování pro studenty se specifickými potřebami (např. zdravotní znevýhodnění), o které je potřeba žádat už v grantové žádosti.

Více informací o podání přihlášky k zapojení do grantové žádosti naleznete na tomto odkazu: https://www.ff.cuni.cz/studium/studium-v-zahranici/zahranicni-vymenne-programy/fondy-ehp/

Termín pro podání přihlášky je 10. ledna 2021.

V případě jakýchkoliv dotazů se prosím obraťte na Zahraniční oddělení (Mgr. Martina Vacková Reiterová).

Úvod > Aktuality > Možnosti krátkodobých výzkumných výjezdů pro doktorandy