Konference „František Skorina a jeho pražská Bible“

František Skorina a jeho pražská Bible

Mnohojazyčné kulturní dědictví Velkoknížectví Litevského a současnost

Dne 6. srpna 1517 v Praze vyšel žaltář Песни цара давыда еже словуть псалтыръ, jenž otevřel řadu 23 knih Starého zákona tištěných cyrilici. U příležitosti 500. výročí vydání se 8.-9. listopadu 2017 v prostorách Karolina a FF UK uskuteční mezinárodni lithuanistická konference František Skorina a jeho pražská Bible. Mnohojazyčné kulturní dědictví Velkoknížectví Litevského a současnost, která má připomenout význam pražských skorinian v kontextu dějin knihtisku.

Velvyslanectví Litevské republiky, Filozofická fakulta Univerzity Karlovy a Pražský lingvistický kroužek zvou na zahájení mezinárodní konferenci, které se uskuteční dne 8. 11. 2017 v 9:00 ve Vlasteneckém sálu UK (Ovocný trh 3-5, 116 36 Staré Město). Konferenci doprovodi pětidílný cyklus akvarelů Францискъ Скоринъ (2017) z dílny pražského malíře Eugenа Ivanova.

Program konference v litevštině.

Program konference v ruštině

Úvod > Aktuality > Konference „František Skorina a jeho pražská Bible“